Merhaba

Kumaş Evi

Menu
media

Eviniz küçük olsa bile evinizin odalarını geniş göstermek sizin elinizde. Kullandığınız eşyadan, duvarları boyadığınız renklere kadar her ince ayrıntı evinizin geniş görünmesine ya da sizin istemediğiniz şekilde küçük görünmesine sebep olabilir.

Evin ferahlığı, geniş gözükmesi için ilk dikkat edilmesi gereken açık tonlarda boya kullanmaktır. Eğer kapalı tonlar kullanılarak bir evin boyaması yapılırsa o ev olduğundan daha küçük gözükecek, ayrıca sizi de içeride huzursuz edecektir. Duvarların boyamasını sağladıktan sonra duvarlarda kullanılan aksesuarlar da yine evin genişliğine etki edebilmektedir. Açık tonlarda boyanan duvarlara koyu tonlarda kullanılan aksesuarlar o aksesuarın ortaya çıkması sağlar. Eğer bir duvarın daha önde gözükmesini istiyorsak o duvarı daha koyu bir renge boyamamız gerekir. Bu öneri genelde yüksek tavanlı evler için uygulanmaktadır. Duvardan birkaç ton koyu boyanan bir tavan yere daha yakın gözükecektir. Tavan rengini bu öneriye göre seçtikten sonra yer için de yine aynı hassasiyeti göstermek lazım. Yerin daha derin ve güzel gözükmesi için bej, beyaz gibi renkler kullanılabilir.

Duvarları boyama işlemi tamamlandıktan sonra eşyaları da doğru yerleştirirseniz sahip olduğunuz evi daha geniş gösterebilirsiniz. Örneğin küçük evlerde genel olarak bütün eşya kullanımına dikkat edilmelidir. Çok parçalı eşyalar çok daha dağınık bir görüntü oluşturduğu için evin küçük gözükmesine sebep olur. Bu nedenle eşya seçiminde olabildiğince toplu eşyalar tercih edilmelidir. Eşyaların renkleri de yine evin duvarları gibi açık tonlarda olmalıdır. Bu sayede ev daha ferah olacak, daha geniş gözükecektir. Evde ayna kullanımı da evi geniş gösteren güzel aksesuarlar arasında tercih edilir. Ya da evin girişinde kapalı dolaplar kullanmak evi daha toplu gösterilmesini sağlayacak ve genişliği arttıracaktır. Evin diğer odalarında dolap kullanırken dikkat edilmesi gereken mevzu ise dolapların yerden tavada, bir duvardan diğer duvara kadar uzanmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca dolap renklendirmesinde de parlak renkler kullanılarak geniş bir görüntü kazanılabilir. Yine dolaplarda ayna kullanımı odaya genişlik katabilir.

Evin duvarlarını boyadıktan sonra ve güzel dolapları seçtikten sonra bir de halı kullanımına dikkat edersek evinizi olduğundan daha geniş göstermiş olabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız halı duvardan duvara olabilir. Duvardan duvara halı sonsuzluk hissi yarattığı için evin geniş görünmesine sebep olur. Yine mobilyada ve duvarda olduğu gibi açık renk halı seçimi ile evde yine ferahlık yakalanabilir. Desenli bir halı tercihinde de dikkat edilmesi gereken halının sadeliğidir. Kullanılan desenler de küçük olmalıdır.

En son olarak perde seçiminizde de açık tonları tercih eder, çok karışık olmayan sade desenlerden yana hakkınızı kullanırsanız eviniz olduğundan daha geniş gözükecek, evinizde oturmaktan zevk duyacaksınız.

  • Mar 01, 2017
  • Yorumlar: 0

Yorumlar: 0

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

E-posta adresiniz yayınlanamaz. Gerekli alanlar işaretlendi*